انا النّقطة الّتي ذوّت بها من ذوّت و انّني انا وجه الله الّذي لا يموت ونوره الّذي لا يفوت. (منم آن نقطه‌ای که هر صاحب وجودی، هستی خود را از او گرفته و منم آن صورت خداوند که نمی‌میرد و نور او که خاموشی نمی‌گیرد.)

(لوح خطاب به محمد شاه قاجار از مجموعۀ منتخباتی از آثار حضرت باب )

خلقني الله من طينةٍ لم يشارك فيها احدٌ واعطاني ما لايدركه البالغون و لا يقدر ان يعرفه الموحّدون.(خداوند مرا از خاکی آفرید که هیچ احدی از آن آفریده نشده و به من عطا فرمود آنچه را که عاقلان دنیا آن را درک نمی‌کنند و موحدان قادر بر شناسایی آن نیستند.)

(لوح خطاب به محمد شاه قاجار از مجموعۀ منتخباتی از آثار حضرت باب )

اگر نفسى، نفسى را هدايت نمايد بهتر است از براى او از اينكه مالك شود ما على الارض كلاً را زيرا كه اگر هدايت نمود ‏آن نفس را تا آن‌ كه آن نفس در ظلّ شجره توحيد است رحمت خداوند به هر دو می‌‌رسد و الاّ تملك ما على الارض در حين موت از او منقطع می‌گردد ولى سبيل هدايت از ‏‏روى ‏حبّ و رأفت بوده نه شدّت و سطوت‏. هذا ‏سنّة ‏الله‏ من ‏قبل ‏و من ‏بعد. (این سنّت الهی است از قبل و از بعد.)

(بیان فارسی از مجموعۀ منتخباتی از آثار حضرت باب )

خداوند عالم هيچ نبی را مبعوث نفرموده و هيچ كتابى را نازل نفرموده مگر از كل اخذ عهد از ايمان به ظهور بعد و كتاب بعد گرفته زيرا كه از براى فيض او تعطيل و حدّى نبوده.

(بیان فارسی از مجموعۀ منتخباتی از آثار حضرت باب )