جامعۀ جهانی بهائی، ژنو — تشدید حملات علیه جامعۀ بهائی ایران در ماه‌های اخیر، جلوه‌ای از آزار و اذیت مدام و دامنه‌داری است که از آغاز آئین بهائی بر بهائیان این کشور وارد شده است. اسناد این حملات مداوم که حکومت ایران به آن دامن می‌زند در طول سال‌ها جمع‌آوری و مستند شده‌ است.

مجموعۀ‌ گسترده‌ای از این اسناد که هر روز بر تعداد آن افزوده می‌شود، توسط جامعۀ جهانی بهائی جمع‌آوری شده و به صورت آنلاین در سایت خانه اسناد بهائی‌ستیزی در ایران در دسترس است. این وبسایت امکان دسترسی مورخان، پژوهشگران، فیلمسازان، روزنامه‌نگاران و عموم مردم را به اسناد تاریخی‌ سیر این آزار و اذیت‌ها و نمونه‌های متعدد آن فراهم می‌کند.

سایت خانه اسناد بهائی‌ستیزی در ایران حاوی بیش از ده‌هزار سند از سرکوب بهائیان است از جمله نسخه‌هایی از اسناد دولتی و قضایی، فتواهای روحانیون، مقالات روزنامه‌ها و گزارش‌های دیگر که نه تنها به ‌صورت تصاویری از اسناد اصلی ارائه شده‌اند، بلکه همچنین متن فارسی آن‌ها همراه با ترجمۀ انگلیسی در دسترس است.

سایت خانه اسناد بهائی‌ستیزی در ایران حاوی بیش از ده‌هزار سند از سرکوب بهائیان است از جمله نسخه‌هایی از اسناد دولتی و قضایی، فتواهای روحانیون، مقالات روزنامه‌ها و گزارش‌های دیگر که نه تنها به ‌صورت تصاویری از اسناد اصلی ارائه شده‌اند، بلکه همچنین متن فارسی آن‌ها همراه با ترجمۀ انگلیسی در دسترس است.

در حال حاضر، این مجموعۀ منحصر‌به ‌فرد حاوی بیش از ده‌هزار سند، عکس، فایل‌های صوتی و فیلم‌های مربوط به آزار و اذیت بهائیان در ایران از سال ۱۲۲۷ خورشیدی (۱۸۴۸ میلادی) تا امروز است. بیشتر مطالب موجود در آرشیو به موج اخیر سرکوب‌ بهائیان پس از سال ۱۳۵۷ (۱۹۷۹ میلادی) مرتبط می‌شود.

اسناد این آرشیو قابلیت جستجو دارند و اصل سندها نه تنها به صورت تصویر موجود است، بلکه متن آنها با زحمت و دقت زیاد رونویسی ‌‌شده‌اند و هم اصل فارسی و هم ترجمۀ انگلیسی آنها در دسترس است. این ویژگی‌ها این آرشیو را به یک پایگاه اسناد منحصربه‌فرد در نوع خود تبدیل می‌کند. این پایگاه جامع، از نظر تاریخی اهمیت بی‌نظیری دارد و انبوهی از شواهد مستند دربارۀ ابعادی از تجربۀ بهائیان در ایران را ارائه می‌دهد.

موارد ثبت شده در آرشیو اسناد بهائی‌ستیزی، شباهتی عمیق دارد با وقایع اخیر ایران‌ که در آن بخش وسیع‌تری از جمعیت کشور در حال تجربۀ آزار و اذیت و رنجی هستند که بهائیان برای دهه‌ها متحمل شده‌اند.

این آرشیو علاوه بر اسناد و تصاویر، حاوی فایل‌های صوتی و تصویری مربوط به آزار و اذیت بهائیان ایران است.